Diploma/ Ödül/ Nişan
Bu koleksiyon için kalıcı URI
Gözat
Konu "awards" ile Diploma/ Ödül/ Nişan'a göz atma
Sayfa başına sonuç
Sıralama Seçenekleri
-
ÖgeIII. Bilim Kongresi Açılışı ve Ödül Verme Merasimi Programı( 1971) Bilinmiyor ; Mustafa İnan KütüphanesiIII. Bilim Kongresi açılış merasimi. Söz konusu günde dönemin cumhurbaşkanı Cevdet Sunay tarafından Mustafa İnan'a TÜBİTAK Hizmet Ödülü verilmiştir. Ödülü Mustafa İnan'ın eşi Jale İnan almıştır. Merasime dair fotoğraflar için bkz. "İnan'a verilen 1971 Yılı Hizmet Ödülü töreninden fotoğraflar ve takdim edilen berat"
-
Ögeİnşaat Fakültesi öğrencilerinin Mustafa İnan'a verdikleri plaket( 0000) Bilinmiyor ; Mustafa İnan Kütüphanesi1952-1953 ders yılı İTÜ İnşaat Fakültesi öğrencilerinin İnan'a hediye ettikleri plaket. İnan söz konusu ders yılında Teknik Mekanik ve Genel Mukavemet Kürsüsü başkanıdır.
-
Ögeİstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi'nin Mustafa İnan için düzenlediği plaket( 1984-05-14) Bilinmiyor ; Mustafa İnan Kütüphanesiİstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi Dekanlığı, İnan için bir plaket hazırlamış. 1984 tarihinde İnan sağ olmadığına göre, eşi Jale İnan'a takdim edilmiş olmalı. Jale İnan 2002 yılında hayata veda etmiştir. Mustafa İnan ise 1967 yılında aramızdan ayrılmıştır.
-
Ögeİstanbul Teknik Üniversitesi Senatosunun Mustafa İnan'a takdim ettiği berat( 0000) Kuran, Sait ; Mustafa İnan Kütüphanesiİstanbul Teknik Üniversitesi Senatosu dekan, rektör ve prorektör olarak üniversiteye olan değerli hizmetlerinden ötürü İnan'a takdir ve şükranlarını sunuyor. Belge üzerinde dönemin rektörü Prof. Dr. Sait Kuran'ın imzası bulunmaktadır. Kuran'ın 1963-1965 yılları arasında rektör olarak görev yaptığı bilindiğine göre, beratın İnan'ın sağlığında verilmiş olduğu anlaşılmaktadır.
-
Ögeİtalyan Cumhuriyeti tarafından Mustafa İnan'a verilen "Grande Ufficiale" nişanı ve beratı( 1957-11-05) Gronchi, Giovanni ; Mustafa İnan Kütüphanesiİnan'a İtalyan Cumhuriyeti tarafından "Grande Ufficiale" unvanı ve nişanı layık görülüyor. Bu unvan ve nişan yöneticilik alanında başarılı isimlere takdim edilen bir payedir. Tam adıyla "Grande Ufficiale Ordine al Merito della Repubblica Italiana" olan unvan, İtalya devlet nişanları içinde 2. sınıf devlet nişanı olarak geçmektedir. 2001 yılına kadar devam eden mevcut tasarım, 2001 yılından sonra bazı değişikliklere uğramıştır. İlk fotoğraflarda İnan'a takdim edilen nişan, şerit ve rozetler görülüyor. Orijinal kutusunda muhafaza edilen nişan ve rozetlerin her biri, katılım ortamına uygun olarak takılmaktadır. Üzerinde kurdele olan madalyon boyuna takılmakta, broş ise sol göğüse sabitlenmektedir. Kutunun içinde ve broşun arkasında imalatçının ismi olarak E. Gardino Succ. Cravanzola yazmaktadır. Devam eden belgelerde yine aynı unvan ile ilgili İnan'a takdim edilen bir berat yer almaktadır. Buradaki belge orijinalinin suretidir. Orijinal belge çerçeveli olduğundan taranmamıştır. Beratın üzerinde dönemin İtalya cumhurbaşkanı Giovanni Gronchi'nin ismi de görülüyor. İtalyan Cumhuriyeti amblemli zarfın içinde yer alan bir mektup ile unvanın İnan'a layık görüldüğü ayrıca bildiriliyor. En sonda yer alan küçük not kağıdı ise, İnan'ın ödülü aldığı gün yapmış olduğu İtalyanca teşekkür konuşmasıdır. İnan'ın İtalyancası olmadığından, notta yazanları, babası uzun yıllar İtalya'da Türkiye Büyükelçisi olarak görev yapmış olan ve İnan'ların aile dostu olan Sn. Neti (asıl ismi Nuhbe) Davaz hazırlamış ve doğru telaffuzu için de İnan'a yardım etmiştir. İnan da ağdalı ve diplomatik dille yazılmış notu ezberlemiş ve konuşmasını ezberden yapmıştır. Notta "Muhterem Başkonsolos! Benim mütevazi şahsıma ve bundan öte ülkeme göstermiş olduğu yüksek önemden dolayı sayın Ekselansları İtalyan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanına en derin şükran hislerimi kabul ediniz ve iletiniz" yazmaktadır. Konuşması sonrası yanına gelen ve kendisi ile İtalyanca konuşmaya çalışan katılımcılar ise beklendiği üzere İnan'dan tek bir cümle dahi duyamazlar.
-
ÖgeMustafa İnan'a verilen 1971 Yılı Hizmet Ödülü( 1971) Bilinmiyor ; Mustafa İnan Kütüphanesiİnan vefatının ardından TÜBİTAK Bilim Kurulu tarafından 1971 Yılı Hizmet Ödülü'ne layık görülüyor. Ödül beratı dönemin cumhurbaşkanı Cevdet Sunay tarafından, Mustafa İnan adına eşi Jale İnan'a takdim ediliyor. İnan 1963-1967 yıllarında TÜBİTAK Bilim Kurulu üyeliği, 1967 yılında ise başkanlığı görevlerini yürütmüştür. Törenden fotoğraflar için bkz. "İnan'a verilen 1971 Yılı Hizmet Ödülü töreninden fotoğraflar". Tören programına dair bkz. "III. Bilim Kongresi Açılışı ve Ödül Verme Merasimi Programı"