Mektup/ Tayin / Terfi
Bu koleksiyon için kalıcı URI
Gözat
Yazar "Baud, R.V." ile Mektup/ Tayin / Terfi'a göz atma
Sayfa başına sonuç
Sıralama Seçenekleri
-
ÖgeDr. R.V. Baud'un 11.12.1950 tarihli Mustafa İnan'a mektubu( 1950-12-11) Baud, R.V. ; Mustafa İnan KütüphanesiDr. Baud, İnan'a yazıyor. Mektubunda İstanbul'da yapılacak olan "Uygulamalı Mekanik" kongresine katılıp katılamayacağının kesinleşmediğini, kongrenin 1 Ekim 1951'den çok önce bir tarihte olmamasının kendisini memnun edeceğini belirtiyor. Sebep olarak da parantez içinde "Sıcaktan ötürü" demiş. Baud, yeni yılın yaklaşması sebebiyle İnan'a ve eşine iki fotoğraf yollandığını da yazıyor; ancak bu fotoğraflar mevcut değildir. Prof. Baud, İnan'ın Eidgenössische Technische Hochschule (ETH)'de tez çalışmalarını yürüttüğü sırada E.M.P.A.'da Fotoelastisite Bölüm Başkanıdır.
-
ÖgeDr. R.V. Baud'un Mustafa İnan'a mektubu( 1955-09-26) Baud, R.V. ; Mustafa İnan KütüphanesiDr. R.V. Baud, Mustafa İnan'dan baskısı kalmamış bir rapor için mektupla ricada bulunuyor. Baud, İnan'ın tez çalışmalarını yürüttüğü sırada E.M.P.A.'da Fotoelastisite Bölüm Başkanıdır. Mektubuna ek olarak, söz konusu rapor ile ilgili Prof. W. Soete ve Dr. Richard Weck'e yazdığı mektupların birer kopyalarını göndermiş. Mektupta rapor (bericht) olarak anılsa da, söz konusu yayın İnan’ın 1941 yılında Eidgenössische Technische Hochschule (ETH)’de tamamladığı doktora tezi olmalıdır. Nitekim W. Soete ve R. Weck de İnan’a ayrıca tezi ile ilgili yazıyorlar. Bu mektuplar için bkz. “Dr. Richard Weck'in Mustafa İnan'a mektubu” ve “Prof. W. Soete'in Mustafa İnan'a mektubu”