(
1943-07-22)
İnan, Mustafa; İnan, Jale; Mustafa İnan Kütüphanesi
Mustafa İnan ve Jale İnan’ın birbirlerine yazdıkları notlar. İlk görüntüdeki not Mustafa İnan'ın Jale İnan'a yazdığı nottur. Notta “Beni nişanlın olarak gördüğünü senden duyduğumda çok mutlu olacağım. Evet mi hayır mı?” yazmaktadır. Jale İnan’ın cevaben yazdığı notta“Evet mi hayır mı bilmiyorum. Bildiğim bir şey varsa, o da seni sevdiğimdir” yazmaktadır. İnan çifti, bu notlardan hemen hemen bir yıl sonra, 18.10.1944 yılında hayatlarını birleştirmişlerdir.