Deprem risk yönetiminde yazılım ve deprem mühendisliği çalıştayı bildiriler kitabı

thumbnail.default.alt
Tarih
2022-05-26
Yazarlar
Deprem Risk Yönetiminde Yazılım ve Deprem Mühendisliği Çalıştayı: 2022
Süreli Yayın başlığı
Süreli Yayın ISSN
Cilt Başlığı
Yayınevi
İTÜ Yayınevi
Özet
"Deprem olgusu, ülkemiz için göz ardı edilemeyecek bir gerçekliktir. Son yıllarda yazılım, sistem mühendisliği ve yapay zekâ alanlarında gözlemlenen gelişmeler, deprem mühendisliği alanında yürütülen çalışmalarda da etkinliğini arttırmaktadır. Bu amaçla, ülkemizde deprem mühendisliği alanında yurtiçi/yurtdışı birçok bilimsel aktiviteye öncülük eden Türkiye Deprem Vakfı (TDV), deprem risklerinin yönetimi konusunda yazılım mühendisliği ve deprem mühendisliği alanlarında çalışan uzmanları bir araya getirmek amacıyla 26 Mayıs 2022 tarihinde, “Deprem Risk Yönetiminde Yazılım ve Deprem Mühendisliği (YDMÇ-2022)" çalıştayını çevrim içi olarak düzenlemiştir. Çalıştaya internet üzerinden 252 kişi kaydolmuştur. Bizim tespitlerimize göre, bu toplantı sözü geçen konuda dünyada düzenlenen ilk çalıştaydır."
Açıklama
"Bu kitabın her hakkı saklıdır ve tüm yayın hakları "İTÜ Yayınevi'ne" aittir. Bu kitabın tamamı ya da herhangi bir bölümü yayınevinin izni olmaksızın yayınlanamaz, basılamaz, mikrofilme çekilemez, dolaylı dahi olsa kullanılamaz. TEKSİR, FOTOKOPİ veya başka teknikle çoğaltılamaz, bilgisayarda, dizgi makinalarında işlenebilecek bir ortama aktarılamaz. Kitapta yayınlanan tüm yazı ve görsellerin sorumluluğu yazar/yazarlara aittir."
Anahtar kelimeler
deprep riskleri yönetimi, earthquake risk management, bildiriler, proceedings, deprem mühendisliği, earthquake engineering, yapay zeka, artificial intelligence, yazılım mühendisliği, software engineering
Alıntı