(
1958-11-05)
İnan, Mustafa; Mustafa İnan Kütüphanesi
İnan'ın 09.11.1958 - 07.01.1959 tarihleri arasında gerçekleştirdiği Amerika Birleşik Devletleri seyahatine ilişkin tuttuğu günlük. Program dahilinde gezdiği, incelediği yerleri, görüp tanıştığı kişileri, adreslerini ve izlenimlerini kendi el yazısı ile bir deftere not almış. Oldukça ilgi çekici bu defter, İnan'ın Amerika seyahatine ışık tutmaktadır. İnan, The Department of State tarafından sağlanan United States Government Grant bursu ile 09.11.1958 - 07.01.1959 tarihleri arasında Amerika Birleşik Devletleri'nde konuk edilmiş ve incelemelerde bulunmuştur. Bu seyahate ilişkin dosya için Bkz. "Mustafa İnan'ın Amerika seyahati"